PAL-UA спочатку була створена як волонтерська спільнота, присвячена евакуації онкохворих дітей та інших дітей у критичному стані. З тих пір ми розширилися і тепер пропонуємо допомогу пацієнтам будь-якого віку, пацієнтам з обмеженою мобільністю і мешканцям регіонів близьких до активних бойових дій.
Дана Толпеко: Насправді все дуже просто. Мене спонукає бажання допомагати людям, особливо тим, хто не може допомогти собі сам – хворим, пораненим, молоді та людям похилого віку. Я відчуваю мотивацію, коли дізнаюся, що хтось вижив завдяки нашим зусиллям, хоча він міг би померти, якби ми не допомогли йому.
Дана Толпеко: Я прокидаюся, я готую своїм дітям сніданок. Потім я переглядаю наші невиконані запити на евакуацію та працюю зі своїми командами, щоб узгодити ці запити з наявними ресурсами. Знаєте, це не точна наука. Більшість наших ресурсів надають волонтери, і ці волонтери не є моїми співробітниками. Я бос лише за посадою. Моя справжня робота полягає в тому, щоб благати, відстоювати та вести переговори, щоб зробити евакуацію можливою.
Дана Толпеко: Ми не прагнемо формального визнання чи підтвердження. Успіх вимірюється врятованими життями. Насправді це все. Хоча на фронті евакуації працюють численні організації, ми не є конкурентами. Ми всі є партнерами, і я рада працювати в команді з іншими благодійними організаціями. Наші індивідуальні ролі можуть відрізнятися від однієї евакуації до іншої, але жоден внесок не є надто малим.
Все розпочалося з першої організованої евакуації для групи онкохворих діточок на початку повномасштабного вторгнення – 26 лютого 2022 р. Впродовж евакуації з’явилося розуміння, що ніхто з батьків взагалі не знає, що робити далі, як проходити кордон, куди бігти за документами, як отримати допомогу та прихисток в новій країні.
На той час організацією евакуацій я продовжувала займатися сама, але постійний брак інформації по евакуації за кордон і велика кількість питань, які постійно з’являлися, підштовхнули мене до створення нового інформаційного проєкту «Кордони України». Був створений телеграм-канал, в якому висвітлювалася інформація саме про переїзд українців за кордон і про допомогу, яку вони могли там отримати. Далі, щоб мати змогу евакуювати хворих з різними діагнозами було прийняте рішення створити цілу команду «Евакуація тяжкохворих», в яку долучилися медичні спеціалісти та волонтери охочі допомогти» Таким чином була сформована ціла команда, яка і до сьогодні продовжує допомагати українцям в медичному та гуманітарному напрямку.
28 лютого – фургон 12 дітей з батьками забрав з…відсутня сторінка…
1 березня – онкохворі діти з Полтави, знайшли автобус
2 березня – 1 онкохвору дитину відправили до Німеччини ,14 онкохворих дітей, знайшли автобус
3 березня – 6 онкохворих дітей з батьки, трансфер автобусом між двома містами України.
Дорослий хворий на рак у супроводі родини. Знайдено 100 літрів бензину для евакуації. Відправлений до Чернігова. Втрачено зв’язок з водієм. Доля пального невідома.
Сьогодні ситуація в Україні залишається складною. Війна призвела до значної кількості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та залишила багато місцевих жителів без необхідної підтримки. Люди стикаються з серйозними труднощами, не лише в доступі до медичних послуг, але й у потребі глибокої психосоціальної допомоги.
© 2024 PAL-UA