Медична евакуація

Медична евакуація маломобільних, тяжкохворих

Евакуація тяжкохворих та маломобільних людей – це один із основних напрямків роботи PAL-UA. Ми починали з евакуації онкохворих дітей та дітей у критичному стані на початку повномасштабного вторгнення (див.розділ Історія створення), але зростання потреби у даному специфічному виді діяльності зумовила необхідність евакуювати людей різного віку, з різними ускладненнями з небезпечних територій України.

  • З-під фронту вглиб української території;
  • З-під фронту закордон;
  • З-під окупації через українсько-білоруський кордон додому.
Цивільні
> 0
Пацієнів
> 0

Історії врятованих життів

БЕРЕЗЕНЬ 2022
Марина, Харків: Дякуємо, що допомогли нашій родині евакуюватися та залишитися разом!

24 лютого о 4.30 у Харкові прогриміли перші вибухи. Ми були вдома з дітьми. Як і багатьом іншим сім’ям, нам довелося переїхати в підвал, тому що наш район був під постійним бомбардуванням. У нашому будинку вибило всі вікна, увесь наш житловий будинок весь час трусився від вибухової хвилі. Школу поруч зрівняли з землею, усі магазини забили дошками. Ми прийняли рішення про евакуацію дітей. Але де, як?

Ми їхали на захід три дні через холод і інтенсивний рух, щоб спати в машині. Але після того, як висадили дітей у безпечному місці, нам довелося повернутися до Харкова, тому що ми залишили наших літніх батьків, у тому числі мою свекруху, хвору на цукровий діабет, паралізовану внаслідок інсульту. Місцеві волонтери допомогли евакуювати нас із Харкова в безпечний санаторій на околиці міста Роща. Але ця безпека була відносною. Ми вирішили піти звідти, тому що піклуватися про батьків ставало дедалі важче так близько до лінії фронту. Завдання полягало в тому, щоб знайти транспорт для людей з особливими потребами, з пандусом для інвалідного візка. Ми звернулися до Червоного Хреста, і вони направили нас до кол-центру PAL-UA. Разом із партнерами, включно з єврейською благодійною організацією, вони надали повністю обладнану машину швидкої допомоги, щоб евакуювати нас із санаторію до Вінниці, де ми перебуваємо відтоді. Я радий, що існують такі волонтерські організації, які допомагають постраждалим від війни українцям, зокрема людям з інвалідністю. Дякуємо за допомогу!

 

ЛИПЕНЬ 2022: Олена, Нікополь, Дніпровська область, через річку від Запорізької АЕС: Мені було дуже страшно спати вночі.

Дякуємо, що нас евакуювали! 

Коли почалася війна, ми з 13-річною донькою були в Нікополі на Дніпрі. Наше рідне місто знаходиться за Дніпром від Енергодару, де Розташована найбільша в Європі атомна електростанція. Пам’ятаю, як на початку березня, коли російські війська зайняли завод, мені було дуже страшно. Наступного ранку тисячі батьків кинулися евакуювати своїх дітей. У мене не було для цього засобів. Минулої осені від хвороби помер мій чоловік, і я залишилася сама з дитиною-інвалідом. Протягом наступних п’яти місяців окупанти мовчали, і ми трохи заспокоїлися. Справжній жах почався в липні, коли нас щоночі почали обстрілювати ракетами. Мені було надто страшно спати. У той момент я вирішила евакуювати свою дитину в безпечне місце. Але в Україні ніде не було безпечно, тому я вирішила евакуюватися за кордон. Я знайшов волонтерські організації та звернувся до них по допомогу. Я отримала відповідь від Марини з PAL-UA, дуже доброї та чуйної людини, яка запропонувала допомогу в евакуації нас до Польщі, а потім до Німеччини. І нас прийняли. Марина зв’язалася з перевізником і наступного дня нас евакуювали. Дякую за все!

Наші швидкі

Наразі PAL-UA володіє парком машин швидкої допомоги, якими керують висококваліфіковані медичні бригади. І ми щодня працюємо над втіленням нових проєктів націлених на збереження життів українців.

Як відбувається евакуація?

Однією з головних проблем, з якою ми зіткнулися під час евакуаційних місій , була відсутність вичерпної медичної інформації про пацієнтів. Часто пацієнти-біженці прибували як “коти в мішку”, не маючи при собі майже ніякої медичної інформації про історію хвороби або поточний стан. Щоб пом’якшити потенційні ускладнення, PAL-UA прийняла проактивний підхід, ретельно плануючи кожну можливу ситуацію і невідомий стан, який може виникнути під час транзиту.
Перед розгортанням екіпажі PAL-UA встановлюють канали зв’язку з найближчими лікарнями, домовляючись про надання невідкладної допомоги, якщо пацієнтам потрібен рівень лікування, який не можуть забезпечити наші машини швидкої допомоги. Цей превентивний захід гарантує, що пацієнти отримають необхідну невідкладну медичну допомогу після прибуття до місця призначення.

Скануй, переходь, підтримай

Донати
PayPal

Донати
WayForPay

Збір на медичну евакуацію

© 2024 PAL-UA